Salvumtd

Piesakieties uz vizīti

Pieteikties varat zvanot vai rakstot e-pastā

Verorab vakcīna

Cena: 40.00 €

Verorab ir paredzēts primārai trakumsērgas profilaksei, revakcinācijai un pēckontakta vakcinācijai visu vecuma grupu pacientiem. Pirmskontakta imunizācija jāpiedāvā personām, kurām ir paaugstināts risks nonākt kontaktā ar trakumsērgas vīrusu, piemēram, laboratorijas darbiniekiem, kuri strādā ar trakumsērgas diagnostiku vai pētniecību, veterinārārstiem, dzīvnieku aprūpētājiem (t. sk. arī sikspārņu aprūpētājiem), dzīvnieku kopējiem, mežsargiem un citiem cilvēkiem, īpaši bērniem, ja viņi dzīvo vai ceļo uz rajoniem ar augstu trakumsērgas risku. Ik 6 mēnešus ir rekomendēta seroloģiskā kontrole. Vadoties pēc potenciālā saskares riska biežuma, ir jāveic sistemātiska revakcinācija. Vakcinācija ir nekavējoties jāuzsāk visniecīgākā trakumsērgas inficēšanās riska gadījumā. Terapija pret trakumsērgu (lokāla brūces ārstēšana, imūnglobulīna ievadīšana un vakcinācija) ir jāveic, ņemot vērā ievainojuma vai saskares raksturu, pacienta imunoloģisko stāvokli un dzīvnieka stāvokli (attiecībā uz trakumsērgu). Visos gadījumos ir jāveic lokāla brūces ārstēšana. Viena Verorab deva ir 0,5 ml vakcīnas, ko ievada intramuskulāri. Bērniem un pieaugušajiem lieto vienādas Verorab devas. Pirmskontakta vakcinācija: jāievada trīs Verorab devas (0,5 ml) – 0. dienā (D0), 7. dienā (D7), 28. (D28) vai 21. (D21) dienā. Vakcinācijas grafiks atbilst PVO rekomendācijām. Revakcinācija pirmskontakta vakcinācijas gadījumā: pirmā revakcinācija (Verorab viena deva – 0,5 ml) jāievada 1 gadu pēc primārās vakcinācijas, vēlākās revakcinācijas – ik 5 gadus. Vadoties pēc potenciālā saskares riska biežuma, personām ar paaugstinātu risku saskarsmei ar trakumsērgas vīrusu rekomendē veikt regulāru neitralizējošo antivielu seroloģisko testēšanu. Pēckontakta vakcinācija: Pirmā palīdzība: lokāla brūču ārstēšana. Visu kodumu un skrāpējumu rūpīga lokāla apstrāde ir jāveic tūdaļ pēc koduma.
Vispirms ievainojums ir nekavējoties un ļoti rūpīgi jānoskalo un jāizmazgā vismaz 15 minūtes ar ziepēm un ūdeni, mazgāšanas līdzekli, povidona joda šķīdumu vai citu dezinfekcijas līdzekli, kam pierādīta pilnīga trakumsērgas vīrusa iznīcināšana. Ja ziepes vai pretvīrusu līdzekļi nav pieejami, brūce ir rūpīgi un intensīvi jāizmazgā ar ūdeni. Nepieciešamības gadījumā jāveic arī stingumkrampju profilakse un/vai antibakteriāla ārstēšana. Vakcinācija jāveic mediķu uzraudzībā un jāuzsāk pēc kontakta cik ātri vien iespējams. Izvēloties ārstēšanas režīmu, jāņem vērā kontakta veids un pacienta imunoloģiskais stāvoklis. Vakcinācija neimunizētiem cilvēkiem, kuriem iekodis dzīvnieks, kura vakcinācijas statuss nav zināms: Shēma sastāv no 5 injekcijām intramuskulāri deltveida muskulī: 0. dienā (D0), 3. dienā (D3), 7. dienā (D7), 14. dienā (D14) un 28. dienā (D28). Pieaugušajiem un bērniem lieto vienādas devas. Vakcināciju drīkst pārtraukt vienīgi gadījumos, ja saņem sertificētas laboratorijas slēdzienu, kur lieto piemērotu diagnostikas tehniku, ka dzīvniekam nav trakumsērgas. Vakcināciju var veikt ambulatorajā kabinetā vai pie pacienta mājās pēc iepriekšēja pieraksta. Ja vakcinācija tiek veikta pie pacienta mājās, tad papildus jāsedz ceļa izdevumi.

Pakalpojumus sniedzam Brīvības gatve 214B, Rīga, 6. stāvs, 602. kabinets katru dienu, tai skaitā brīvdienās un svētku dienās no 8:00 līdz 22:00

Izbraucam arī uz pacienta dzīvesvietu šādās pilsētās: Rīgā, Jūrmalā, Ādažu, Babītes, Baldones, Carnikavas, Garkalnes, Inčukalna, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Ropažu, Salaspils, Saulkrastu, Siguldas, Stopiņu novados.

Ārstu palīgu pakalpojumi

Pakalpojuma nosaukums
Cena

Medicīniskās manipulācijas

Pakalpojuma nosaukums
Cena