+371 263 88 445 salvumtd@gmail.com

Aktualitātes

Vai var nopirkt zināšanas un profesionalitāti?

Vasara ir pašā pilnbriedā. Gaisā virmo saldā rožu smarža, gaiss sakāpis līdz atzīmei – bula laiks, un ir nepārprotami skaidrs, ka vasara pavisam lēni griežas uz otru pusi, lai vēl brīdi ļautu mums uzkavēties un nopeldēties tās sildītajos ūdeņos un zeltainajos saules staros.

Šajā augļu un ziedu vasaras laikā mūsu izglītības iestāde vēlas teikt lielu paldies visiem, nu jau vairāk kā 3000 dalībniekiem, kuri 2,5 gadu laikā regulāri ir piedalījās mūsu organizētajos profesionālās pilnveides izglītības mācību kursos. Varētu teikt, ka šo gadu laikā mums ir izveidojies praktizējošu speciālistu – pedagogu, kursu dalībnieku un atbalstītāju klubiņš, pateicoties kuriem mēs turpinām attīstīties un īstenot mūsu uzņēmuma mērķus.

Tomēr, līdzīgi kā katram smaržīgam rozes ziedam ir savs ērkšķis, arī manā sirdī ir traucējošs kāds ērkšķa dūriens, kas neatstāj vienaldzīgu un nemitīgi atgādina par savu eksistenci.
Proti, jau labu laiku – vairāku gadu garumā, lai iegūtu profesionālās pilnveides izglītības apguves apliecinošus dokumentus, manīgākie tos var nopirkt par naudu, nepiedaloties mācību procesā. Šobrīd ir pieejami vairāki uzņēmumi, izglītības iestādes un apmācīttiesīgas ārstniecības personas, kuras par attiecīgu samaksu piedāvā iegādāties šos dokumentus. Šeit tad ir mana ērkšķa jautājums – vai var nopirkt zināšanas un profesionalitāti?

Veselības aprūpe nu reiz ir tā nozare, kura nestāv uz vietas, bet attīstās un nepārtraukti pilnveidojas. Kas vakar bija aktuāls, šodien jau ir novecojis. Citiem vārdiem sakot, šī nozare ir nepārtrauktā kustībā, kas plūst un mainās kā upe, un mēs šajā nozarē praktizējoši nedrīkstam stūrgalvīgi apgalvot, ka vienā upē var iekāpt simtiem reižu, sastingumā stāvēt visas savas prakses laikā un augstprātīgi sludināt, ka nekas jau nemainās.
Pērkot vien papīra lapu ar tālākizglītības punktiem bez zināšanām, ārstniecības persona būtībā apzog pati sevi. Arī pārdevēji, kuri par naudu piedāvā iegādāties šos dokumentus, rok pamatīgu bedri savai reputācijai, tā teikt, paši sev izdara lāča pakalpojumu.

Saistībā ar šo liriku, vēlos norādīt, ka viss šajā burvīgajā pasaulē ir līdzsvarā, un bumerangs, smejies vai raudi, riņķo mums apkārt ik dienu un tas ir tikai laika jautājums, kad tam iegribēsies izspēlēt ar mums ļaunu joku, lai, pavisam negaidītos dzīves apstākļos vai ekstremālās dzīves situācijās, rotējot trāpītu kādam pa pieri. Šis bumerangs, kas tika izmests pārdodot profesionālās pilnveides kvalifikācijas dokumentus, varētu atgriezties atpakaļ nezinošas un nekompetentas ārstniecības personas izskatā, kurš, kādā cilvēka veselību apdraudošā situācijā, „palīdzēs, nepalīdzēs, noraks...”, nu teiksim pašu pārdevēju vai vēl ļaunāk, kādu no viņa tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem. Tas protams, izklausās ļoti nežēlīgi un skarbi, tomēr, kā jau minēju, bumerangs mēdz atgriezties pirmsākumos...

Šo savu ērkšķi sūtu pārdomām jūsu platuma grādos un novēlu baudīt savu laiku, atbildīgi un profesionāli īstenojot savu misiju, kā arī novērtējot savu un līdzcilvēku veselību un dabas apbrīnojamo burvību.

 

Dace Veikina
Profesionālās tālākizglītības un pilnveides
izglītības iestāde "SalvumTD" direktore

Atpakaļ uz sarakstu
Uz lapas augšu